Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2853
Dĺžka (km): 14,1 km
Prevýšenie: 407/527 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

Charakteristika: Trasa je charakteristická dlhým stúpaním a dlhým klesaním, vedením v lesnom prostredí a výhľadmi. V Rakovci zaujmú pôvodné banské domy zo začiatku 19. storočia.

Popis: Cykloturistická trasa začína v miestnej časti Rakovec od rázcestníka cykloturistických trás, kde začína v strete s Hnileckou cyklomagistrálou (021).  Smeruje k lesu cez železničný podjazd miestnou cestou s malebnými drevenicami po oboch stranách. Za krátko sa stretáva s trasou č. 8736. Po 7 km dlhom stúpaní trasa pokračuje miernym klesaním až do sedla Súľová vpravo s výhľadmi na Gemer. Zo sedla po kilometrovom zjazde po ceste II/533 trasa v ľavotočivej 180 stupňovej zákrute odbočí doprava na lesnú penetrovanú cestu. Odtiaľ pekné výhľady na Hnileckú dolinu ovenčenú hrebeňom hôr. Nasleduje štvorkilometrový zjazd miestami značne strmý a so štrkovým povrchom, preto je potrebné venovať zvýšenú pozornosť primeranej rýchlosti jazdy. Trasa končí na križovatke cykloturistických trás Nad Pekliskom (021, 2853), napojením na Hnileckú cyklomagistrálu.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.