Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5215
Dĺžka (km): 7,7 km
Prevýšenie: 163/107 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: spevnená cesta, lesná cesta

Charakteristika: Nenáročná cykloturistická trasa prepájajúca podhorie Malých Karpát so vzácnou pamiatkou Katarínka a ďalšími cykloturistickými trasami v Karpatoch.

Popis: Trasa začína na križovatke s 003- Malokarpatskou cyklomagistrálou pri obci Dechtice. Pokračuje štrkovou lesnou cestou k horárni Nové Hory, kde vchádza na lesnú cestu a pokračuje až k zaniknutému kláštoru Katarínka, ktorý postupne krásne odkrývajú dobrovoľníci. Celý areál je dosť rozsiahly a preto odporúčame si na jeho prehliadku vyčleniť viac času. Trasa od Katarínky pokračuje krásnymi lesnými cestami okrajom malokarpatských lúk s peknými výhľadmi. Postupne sa dostávame až do lokality Mikolánová, kde trasa končí na križovatke s modrou cykloturistickou trasou č. 2203 – Trnava – Dobrá Voda – Trnava.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.