Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5727
Dĺžka (km): 12,4 km
Prevýšenie: 437/93 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, poľná cesta, lesná cesta

Charakteristika: Trasa prepájajúca obec Debraď a Hačavu s napojením na cyklomagistrálu Slovenský kras.

Popis: Zelená cykloturistická značka začína v obci Debraď pri autobusovej zastávke. Cez obec vedie po asfaltovej komunikácii obce až po závoru na konci obce, ktorá zakazuje vjazd motorových vozidiel. My pokračujeme ďalej za závoru a terén nám začne mierne stúpať po poľnej ceste.

Následne sa poľná cesta zmení na kamenistú lesnú cestu, kde upozorňujeme cyklistov, aby zvýšili opatrnosť. Lesnou cestičkou trasa stúpa až k čistinke, na ktorej sa nachádza Ladislavova vyvieračka a Rastlinný kostol sv. Ladislava. Tu sa nachádza aj oddychové miesto s prístreškom pre turistov a cykloturistov.

Cyklotrasa pokračuje po lesnej ceste smerom na Hačavu cez Jasovskú planinu. Posledné kilometre lesnej cesty sú spevnené štrkom. Cesta ponúka peknú panorámu Jasovskej planiny. Z planiny klesá po strmšej ale tiež spevnenej lesnej olemovanej z jednej strany skalnými stenami. Trasa končí v dedine Hačava, kde sa napája na trasu 029 – Cyklomagistrála Slovenský kras.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.