Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8022
Dĺžka (km): 4,6 km
Prevýšenie: 213/100 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Žltá cykloturistická trasa, ktorá prechádza naprieč Devínskou Kobylou a spája mestskú časť Dúbravka s modrou cykloturistickou trasou č. 2014 a zelenou č. 5010. 

Popis: Trasa začína v lokalite Dúbravka – Strmé sady odkiaľ vyrážame vľavo, po asfaltovej ceste. Stúpaním sa dostaneme k rázcestníku Strmý bok, kde sa nám žltá trasa spája s modrou trasou č. 2014 – Devínska Nová Ves – Dúbravská Hlavica – Karlova Ves. Prechádzame okolo vysielačov a prichádzame k rázcestníku, kde sa nám križuje žltá trasa so zelenou č. 5009 – Devín – Dúbravská Hlavica – Dúbravka. My však pokračujeme po žltej a nasledujeme stúpaním až k lokalite Pod Devínskou Kobylou, kde sa nám cesta spája so zelenou trasou č. 5010 – Pod Devínskou Kobylou – Dúbravská Hlavica a opäť s trasou 2014. V tomto bode nám žltá trasa končí. 

Zdroj foto: cykloportal.sk, mapy.cz
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.