Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8307
Dĺžka (km): 10,8 km
Prevýšenie: 442/333 m (pozor uvádza sa v smere popisu trasy) (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Žltá cykloturistická značka, ktorá prepája obec Pruské s Červeným Kameňom. Taktiež ponúka krátku odbočku k Vršateckému hradu, ktorá je pod samostatným číslom 8307a.

Popis: Miestna cykloturistická trasa, ktorá začína v obci Pruské na križovatke s Vážskou cyklomagistrálou. Následne trasa pokračuje stálym stúpaním až do obce Vrštatské Podhradie, kde môžu cyklisti odbočiť k hradu ukrytému v majestátnych skalách. Nabáda k tomu žltá cykloturistická odbočka 8307a.

Následne trasa pokračuje prudkým zjazdom po asfaltovej lesnej ceste do obce Červený Kameň, kde končí na križovatke s modrou trasou č. 2311 – Tuchyňa – Zápechová.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.