Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8437
Dĺžka (km): 6,1 km
Prevýšenie: 89/73 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, poľná cesta, lesná cesta

Charakteristika: Krátka cykloturistická spojka, ktorá prepája viaceré trasy a umožňuje tak tvorbu cykloturistických okruhov v regióne.

Popis: Trasa začína v obci Liptovský Ondrej na križovatke so zelenou trasou č.  5453 – Jamník – Liptovský Ondrej – Trnovecká dolina. Opúšťa obec po asfaltovej ceste a po asi 900 m stretá modrú značku č. 2436 – Pribylina – Račkova dolina – Podtureň. Spolu idú približne pol kilometra, následne žltá značka odbáča na poľnú cestu, ktorá sa občasne strieda s lesnou cestou. Takýmto terénom trasa vedie až do obce Vavrišovo, kde trasa končí. Posledných 500 m trasa ide v súbehu s modrou náučnou trasou č. N2401 – Vlkolínec – Pribylina.

Zdroj foto: Cykloregión Liptov
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.