Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8448
Dĺžka (km): 4,7 km
Prevýšenie: 51/264 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, lesná cesta

Charakteristika: Krátka trasa s mnohými nádhernými výhľadovými miestami. Trasa spája lokalitu Šmehylovci s vodným dielom Nová Bystrica.

Popis: Trasa začína v lokalite Šmehylovci nad Terchovou na križovatke so zelenou cykloturitickou trasou – Terchovským chotárom. Trasa pokračuje zvlneným terénom po lesných štrkových cestách pod Zázvorskou Kýčerou a následne vychádza na lúky z ktorej sú krásne výhľady na Kysuckú vrchovinu i samotné vodné dielo. Po lúkach už cyklisti klesajú až k vodnému dielu, kde trasa končí na križovatke s cyklotrasou okolo VD Nová Bystrica.

Modrou značkou viete pokračovať okolo VN Nová Bystrica s krásnymi výhľadmi na okolitú prírodu. Na okruhovej trase stretnete žltú značku VN Nová Bystrica – Kováčka (8447), vďaka ktorej si viete spraviť príjemné okruhy.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.